Historie obce

Pohled na Kašnici při západu SlunceKašnice je nejmladší a nejmenší obcí klobouckého regionu. Nachází se po obou stranách silnice Brno - Hodonín. Kašnice byla založena 30. 6. 1785 ředitelem státních panství, svobodným pánem Kaschnitzem z Veinbergu. První osídlenci pocházeli z Čech od Chrudimi.

Po druhé světové válce patřila obec správně pod Klobouky u Brna. V roce 1989 díky sametové revoluci občané Kašnice pocítili potřebu opět se osamostatnit od Klobouk u Brna. Začátkem roku 1990 proběhlo v obci referendum, v němž se většina obyvatel rozhodla pro samostatnost obce. V červnu roku 1990 došlo k administrativnímu oddělení obce od Klobouk. V listopadu roku 1990 byly volby do obecního zastupitelstva a starostkou již samostatné obce byla zvolena paní Jana Tichlerová.

Především díky paní Tichlerové se toho na Kašnici mnohé změnilo. Nové veřejné osvětlení, úpravy tenisového a dětského hřiště, zámková dlažba na chodnících v obci, nový vodovod, úprava okolí hřbitova, přestavba radnice, nové radniční hodiny, obnovení tradice krojovaných hodů atd.

Od léta roku 2009 mohou občané Kašnice využívat nové víceúčelové hřiště s umělým povrchem. Toto hřiště se pak v zimních měsících, když počasí dovolí, mění v kluziště. Na tento areál navazuje nové dětské hřiště vybavené skluzavkou, kolotočem, houpačkami a je tu také venkovní stůl na stolní tenis.

V obci má provozovnu pan Josef Valihrach, který je držitelem ocenění "Vinař roku 2009 a 2010". Při návštěvě Kašnice jistě stojí za to navštívit jeho vinotéku na č.p. 52.