Firmy a služby

Na Kašnici, což je vesnice veskrze zemědělská, se daří jen podnikům z tohoto odvětví. Na spodním konci obce se v areálu bývalé firmy HUDSON usídlil pan Valihrach se svou soukromou firmou, která produkuje skvělé víno. Na horním konci v areálu bývalého JZD hospodaří firma ROŽIVA a.s.

Jednota - smíšené zboží a potraviny v centru obceProjíždějící si v létě mohou na Kašnici zakoupit od drobných pěstitelů vyhlášené meruňky, jablka, hrozny, hrušky, ořechy, vajíčka, brambory, česnek či cibuli. U místních vinařů můžete ochutnat burčák a vína rozmanitých odrůd.

Přesně uprostřed obce vedle obchodu se smíšeným zbožím a potravinami můžete použít telefonní budku.

V naší obci není mnoho obchodů, služeb ani podniků. Je to dáno velikostí obce, malým katastrálním územím, malým počtem obyvatel - slabá kupní síla pro potenciálního podnikatele. Dále je to také dáno dřívějším spojením s Klobouky a krátkou vzdáleností od nich. Mimo potravin BALA jsou veškeré obchody situovány do nedalekých Klobouk. Stejná situace je s restauracemi.

ZŠ a MěVG Klobouky u Brna - zde studují naše dětiDěti navštěvují Základní školu v Kloboukách. Ti, co zvládli přijímací zkoušky na konci pátého ročníku ZŠ, nastupují do Městského víceletého gymnázia v Kloboukách u Brna. Starší mohou také navštěvovat SOŠ v Kloboukách u Brna. To, že jsou v Kloboukách 3 školy, je pro naše děti a rodiče obrovskou výhodou, neboť ušetří na dopravě. V těchto školách mohou navštěvovat dvě tělocvičny, bazén a různé typy kroužků. Hudebně nadaní navštěvují Lidovou školu umění na náměstí Míru v Kloboukách.